Par bruģi svarīgi zināt

Lai nodrošinātu pareizu ieklāšanu un skaistu izskatu gadiem ilgi

  • Bruģa stiprību un stabilitāti galvenokārt nosaka pamatnes sagatavošana, ir vērts pamatni izgatavot lielāku nekā pats bruģējamais laukums. Tas nepieciešams lai ārējā nobruģētā laukuma ārēja mala neaizpeldētu. Ja nav pārliecības par grunts nestspēju, aicinu pieaicināt ģeologu lai veiktu urbumus un izgatavo atzinumu, ko uzrādīt būvinženierim lai varētu sarēķināt ideālo risinājumu pamatnes sagatavošanai. Lai pēc dažiem gadiem nebūtu nepieciešama bruģa atjaunošana.
  • Izvēloties bruģi, aicinu nedzīties pēc lētākās cenas, bet meklēt kompānijas kas sevi tirgū jau pierādījušas un izgatavo kvalitatīvu bruģakmeni.
  • Esiet piesardzīgi novietot ilgstošai stāvēšanai  visādus celtniecības maisījumus un ne tikai,  piemēram-  cementu, naftas produktus, bitumu, lakas, krāsas utt. Neļaut pārvietoties ar smago tehniku. Ziemā aicinu ledu nedauzīt, bet kaisīt ar smiltīm. 
  • Neļaujiet zālei augt bruģa šuvēs jo ar laiku tās var sabojāt bruģa klāju. Dažkārt vairs nepietiek tās vienkārši izravēt, jo sakņu sistēma zem bruģa dzen jaunus dzinumus. Iesaku tās vietas apstrāde ar verdošu ūdeni. nezālēm tek mainīta olbaltumvielu struktūru temperatūrā virs 42 grādiem pēc Celsija - nezāles vairs nespēj veikt savu nevēlamo funkciju un dažu dienu laikā iet bojā. 
  • Lai zāles drīz neatgrieztos aicinu kārtīgi iztīrīt bruģa šuves, tikt vaļā no melnzemes vēlams izmazgājot ar augstspiedienu un kad nožuvis šuvēs ieslaucīt pēc iespējas smalkāku smilti, mēs izmantojam skalotu smilti 0-2 mm frakciju, kas ir kaltēta un tirgota maisos. Bruģa klājuma ilgmūžību nosaka savlaicīga bruģa kopšana. Ceru ka raksts bija noderīgs.

Būsim priecīgi ja uzticēsiet mums savu parūpēties par jūsu bruģi