Kā tīrīt bruģi?

Bruģa tīrīšanu var iedalīt vairākos problēmu blokos, viena no tām ir sūnas un nezāles bruģa spraugās. Bruģis var būt ieklāts ļoti rūpīgi, tas nepasargā un tā nav strādnieku vaina ar nosacījumu ka pamatne ir izveidota un bruģis nav ieklāts uz melnzemes.

Bez izkasīšanas ar nazīti ir citi veidi kā atbrīvoties no sūnām un nezāles! Veikalu plauktos var atrast speciālos līdzekļus, kas sola iznīdēt saaugušās sūnas un nezāles. forumos var atrast dažādus padomus. Piemēram, apliet bruģa spraugas ar kolu, vai sabērt spraugās ar sāli, daži pat aicina lietot "Raundaps" vai līdzvērtīgu herbicīdu, proti nezāļu indi. Aicinu tā nedarīt un šādos padomos neieklausīties, tas nav droši, tas kaitē veselībai pašiem un mājdzīvniekiem un tas pilnīgi noteikti nav ilgtspējīgs risinājums. Tas pēc kārtīgām lietavām izskalosies un viss.

Tiek piedāvāts izmantot pret sūnām un nezālēm bruģa spraugu tīrīšanai Radiālās neilona birstes. Iespējams atsevišķos gadījumos sūnu var notīrīt, bet tikt galā ar nezālēm nevarēs, tas efekts būs īslaicīgs. Rezultātā zāle būs noplēsta un saknes paliks neskartas, nekas neliedz dzīt jaunus asnus.

Visai izplatīta ir metode ar gāzes degli, kas sūnas vai nezāles izdedzina. Ir nopērkami pat ergonomiskas ierīces, lai ar taisnu muguru var veikt šo uzdevumu. Ir līdzvērtīgs rīks un droši varu apgalvot ka atrodas katrā mājā, tā ir tējkannā. Ar vārdošu ūdeni var apliet šuves tādejādi tiek mainīta olbaltumvielu struktūru temperatūrā virs 42 grādiem pēc Celsija - nezāles vairs nespēj veikt savu nevēlamo funkciju un dažu dienu laikā iet bojā. Uzskatu ka šīs abas metodes ir gana efektīvas. Mana uzņēmuma rīcībā ir Industriāls Tvaika ģenerators kas nodrošina nepārtrauktu verdošā ūdens padevi ar jaudu 25l/minūtē , kā arī mums ir šim uzdevumam speciāls uzgalis, lai vienmērīgi applaucētu virsmu, protams mazos apjomos ar tējkannu būs pietiekami.

Bet sūnu un nezāļu augšana bruģa spraugās ir sekas, savukārt cēlonis tam ir kad no bruģa spraugām izskalojās smilts un bruģa spraugas aizpildās ar dubļiem, melnzemi. Tad ir tas tikai laika jautājums, kad ieaugsies kāda nezāle.

Ja ir problēma ar zāli, nezālēm vai sūnām bruģa spraugās mēs piedāvājam sākumā Plaucēšanu, proti apstrādāt ar vārdošu ūdeni. Tad dažas dienas nogaidīt lai augi iet bojā visā saknes garumā. Pēc tam ar augstspiediena mazgātāju izmazgāt, kad izžūst tad aizpildīt tās ar jaunām smiltīm pēc iespējas smalkākām, tas nodrošinās lai ilgāku laiku tur nekas nespētu ieaugt. Mēs izmantojam pirktās smiltis maisos, tas saistīts ar ātrumu un darba efektivitāti, bet ja pie mājas jau ir smiltis tad aicinu pirms tās slaucīt šuvēs izmētāt uz bruģa lai apžūst, jo sausas tās labāk sastrēbējas. Ar mājas augstspiediena agregātiem tas var būt ļoti darbietilpīgs pasākums, tas saistīts ar agregātu ražību Proti spiediens līdz 160 atmosfērām un ūdens daudzums līdz 4l.minūtē. Mums ir Profesionāls agregāts ar spiedienu 280 atmosfēras un ūdens plūsmu 20l.minūtē. Vai citiem vārdiem Tas apjoms ko mēs varam izdarīt vienas darbadienas laikā ar maziem agregātiem nav izdarāms pat vienas nedēļas laikā.

Kā atsevišķs bloks ir paša bruģa tīrīšana. Notrīt no aļģēm, sāļiem, dzīvnieku, kukaiņu vai vienkārši laika gaitā sakrātiem putekļiem var izmantojot augstspiedienu ar augstu ūdeni. bituma, laku, krāsu, tīrīšanai ir nepieciešams tvaiks.

Eļļas un degvielas traipus no bruģa var izmazgāt, izmantot auto preču veikalos nopērkamos motora mazgāšanas līdzekļus, kā arī mums zināmo visiem zināmo, parasto virtuves "Fairy". Aicinu izmantot videi draudzīgus bioloģiski noārdāmus līdzekļus. Ar līdzekli un mazliet ūdens izmantojot asas birstes izveidot putas un tās atstāt uz kādām 10 minūtēm un atkal ar birstēm mazgāt, kad tas ir paveikts tad to noskalot vēlams ar lielu ūdens daudzumu. Ja traipi ir seni un ir kārtīgi iekodušies ir nepieciešams mazgāt pēc iespējas karstāku ūdeni, bet esiet uzmanīgi, mājas augstspiediena mazgātājus nedrīkst slēgt pie karstā ūdens un ar karstu ūdeni ir jābūt ļoti uzmanīgam, lai negūtu apdegumus.